GEZİ DİRENİŞİ`NİN 2. YILDÖNÜMÜNDE KOTTI`DE BULUŞUYORUZ! AM 2.JAHRESTAG DES GEZI-WIDERSTANDES GEHEN WIR IN KOTTI AUF DIE STRASSE!

GEZİ DİRENİŞİ`NİN 2. YILDÖNÜMÜNDE KOTTI`DE BULUŞUYORUZ!
AM 2.JAHRESTAG DES GEZI-WIDERSTANDES GEHEN WIR IN KOTTI AUF DIE STRASSE!

Miting/Kundgebung:
31.05.2015 Pazar/Sonntag, Saat 17:00 Uhr
Kottbusser Tor, Kreuzberg-Berlin

GEZİ DİRENİŞİ`NİN 2. YILDÖNÜMÜNDE AYAKTAYIZ!

31 Mayıs 2013 tarihinde AKP iktidarının saldırılarına karşı Gezi Parkı`nı ve yaşam alanlarını savunmak için, başlayan Gezi Direnişi`nin ve ardından Türkiye`nin her yerinde haftalarca süren Haziran İsyanı`nın 2. yıldömündeyiz.

Gençlerin yaratıcı zekası, annelerin kucaklayan şefkati, işçilerin emekten gelen gücü, kadınların gür sesi, LGBTİ bireylerin „biz de varız!“ çığlığıyla büyüyen Gezi Direnişi, Türkiye ve Dünya toplum, kent ve demokrasi tarihinde ortadan kaldırılamayacak onurlu bir iz bırakmıştır.

Ancak AKP iktidarı, dünyaya örnek olacak bu dayanışma ve direnişten korkmayı hala sürdürmekte, kendisine muhalefet edenleri „Geziciler“ diyerek hedef göstermekte, yolsuzluklarını, cinayetlerini katliamlarını unutturmak için hukuksuz polis şiddetini teşvik eden, adaletsizlik ve cezasızlıkla cesaretlendiren politikalar eşliğinde Türkiye`yi ciddi bir gerilim ortamına sürüklemektedir.

Bu nedenle ülkenin neredeyse bütün meydanları, parkları, mahalleleri ve kentleri abluka altına alınmaktadır. Ancak bilinmelidir ki; muktedirlerin çaresizliğinin ve korkaklığının göstergesi olan bu kirli politika, şiddet ve adaletsizliğe karşın bizler; en yalın, en çıplak ve en haklı halimizle, bizi biz yapan bütün değer ve renklerimizle, sarsılmaz bir sağduyu, direnme gücü, kararlılık ve inanılmaz bir yaratıcılıkla, taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmediğimizi tekrar hatırlatmak, unutmamak icin yaşamın olduğu her alanda bu yıl da her yerde bir arada, ayakta ve sokakta olacağız

Gezi Direnişi zamanlarında Berlin`de de bu direnişin taleplerine sahip çıkmak ve dayanışmak için „HER YER TAKSİM, HER YER DİRENİŞ!“ diyerek, Berlin`de sokakakları doldurmuştuk.

Bizler, ETHEM SARISÜLÜK, ALİ İSMAİL KORKMAZ, MEHMET AYVALITAŞ, MEDENİ YILDIRIM, HASAN FERİT GEDİK, AHMET ATAKAN, ABDULLAH CÖMERT, BERKİN ELVAN… için bu yıl da sokaktayız.

Gezi Direnişi`nin 2. yılında herkesi direnişin talaplerine sahip çıkmak, yaşananları unutmamak ve unutturmamak için Berlin`de de sokağa, düzenledigimiz mitinge katılmaya çağırıyoruz.

31 Mayısların sırrı Nurhak’ta, Hopa’da, Haziran İsyanı’nda. Unutmayacagız, unutturmayacagız.

*******************************************

AM 2.JAHRESTAG DES GEZI-WIDERSTANDES GEHEN WIR AUF DIE STRASSE!

Wir befinden uns im 2.Jahr des Gezi-Widerstandes, der am 31.Mai 2013 gegen die Angriffe der AKP-Regierung begann, um den Gezi Park und die Lebensbereiche zu verteidigen. Der Gezi-Widerstand, der mit der kreativen Intelligenz der Jugend, der umarmenden Zärtlichkeit der Mütter, der Kraft der Arbeiter, der imposanten Stimme der Frauen und mit dem Schrei der LGBTI-Individuen „Wir sind auch da!“ wuchs, hat eine würdevolle und nicht wegdenkbare Spur in der Geschichte der Türkei, der Welt, der Gesellschaft, der Stadt und der Demokratie hinterlassen.

Jedoch setzt die AKP-Regierung ihre Angst vor diesem Widerstand, der ein Beispiel für die Welt ist, fort; Oppositionelle gegen sie werden als „Geziciler“ zur Zielscheibe gemacht. Sie treibt die Türkei in eine ernsthafte Spannung, indem rechtswidrige Polizeigewalt gefördert wird, um die Korruption, Morde und Massaker zu unterschlagen; indem Politiken durch Ungerechtigkeit und Straflosigkeit ermutigt werden. Dadurch werden fast alle Parks, Plätze, Stadtteile und Städte des Landes umzingelt.

Aber eins sollte klar sein; auch dieses Jahre werden wir in allen Lebensbereichen und an jedem Ort entgegen dieser schmutzigen Politik, die Anzeichen der Ratlosigkeit und Angst der Herrschenden ist, mit all unserer schlichten und gerechten Verfassung, mit all unseren Werten und Farben, die uns ausmachen, mit einem gesunden Menschenverstand, einer Widerstandskraft, einer Entschlossenheit und einer unvorstellbaren Intelligenz, zusammenkommen und auf die Straße gehen, um daran zu erinnern, dass wir keine Abstriche von unseren Forderungen und Errungenschaften machen.

Zur Zeit des Gezi-Widerstandes vor 2 Jahren gingen auch in Berlin Massen mit den Parolen „Überall ist Taksim, überall ist Widerstand“ auf die Straße, um zu den Forderungen des Widerstandes zu stehen und sich mit ihm zu solidarisieren.

Wir gehen auch dieses Jahr für ETHEM SARISÜLÜK, ALİ İSMAİL KORKMAZ, MEHMET AYVALITAŞ, MEDENİ YILDIRIM, HASAN FERİT GEDİK, AHMET ATAKAN, ABDULLAH CÖMERT, BERKİN ELVAN… auf die Straße.

Wir rufen Alle auf, am 2.Jahrestag des Gezi-Widerstandes zeitgleich mit Aktionen in der Türkei auch in Berlin auf die Straße zu gehen und an unserer Kundgebung teilzunehmen, um die Forderungen des Widerstandes aufzugreifen und die Geschehnisse nicht zu vergessen.

Birleşik Haziran Hareketi Berlin – Vereinigte Juni Bewegung Berlin

https://www.facebook.com/pages/Birle%C5%9Fik-Haziran-Hareketi-Berlin-de-yola-%C3%A7%C4%B1k%C4%B1yor/375743755914482

https://www.facebook.com/events/1583498625256500/

Werbeanzeigen
%d Bloggern gefällt das: